fbpx

O nas

Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet, Radosław Bolewski – wokal, perkusja oraz Maciej Tubis – fortepian i syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. Bolewski & Tubis ma na koncie doskonale przyjęty projekt „Obywatel Jazz” poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego z którym od 2021 roku koncertuje w wielu miastach Polski, m. in.: Radio 357 czy Dni Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu. Zespół wydał także dwie autorskie płyty: Lunatyk 2018 i Bez końca 2020, doskonale przyjęte przez publiczność i dziennikarzy muzycznych. (…) To właśnie koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet.(…) Duet otrzymał nagrodę w kategorii zespół roku 2018 w plebiscycie Plastry Kultury, a klip do utworu „Rozproszenie” znalazł się w finałowej piątce ubiegłorocznej edycji konkursu Video Music Awards w kategorii debiut.

W 2024 roku oddajemy w Państwa ręce niezwykłą, energetyczną, wypełnioną muzyką i emocjami płytę. 

„Tak…Tak…to My” to pierwsza koncertowa płyta duetu. Album poświęcony jest twórczości Obywatela G. C. I zespołu Republika. Zapis magicznego wieczoru, który wydarzył się podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit 23. Koncert usłyszało blisko tysiąc osób zgromadzonych w łódzkim klubie Wytwórnia. Bolewski & Tubis w swoim rozpoznawalnym i unikatowym stylu połączyli rockową poetykę piosenek Obywatela G. C. i Republiki z duchem improwizacji i niezwykłego porozumienia, które towarzyszy im podczas występów na żywo. 

Tą płytą chcemy zabrać Państwa w niesamowitą muzyczną podróż. Komponenty tej podróży to: cudowna atmosfera wypełnionej po brzegi sali  koncertowej klubu Wytwórnia, ponadczasowe kompozycje, gościnny udział (w dwóch utworach) Zbigniewa Krzywańskiego – gitarzysty Republiki, magia improwizacji oraz dwóch muzyków na scenie: Radosław Bolewski – wokal, perkusja; Maciej Tubis – instrumenty klawiszowe, syntezator basowy.

 1. Twój Ślad 5:24
 2. Nieobecny Bolewski & Tubis 1:00
 3. Rozmowa Bolewski & Tubis 1:00
 4. Rozproszenie Bolewski & Tubis 1:00
 5. Akrobata Bolewski & Tubis 1:00
 6. Lunatyk Bolewski & Tubis 1:00
 7. Myslalem Bolewski & Tubis 1:00
 8. Kwiecien Bolewski & Tubis 1:00
 9. Promise Bolewski & Tubis 1:00
 10. Granit Bolewski & Tubis 1:00
 11. Droga Bolewski & Tubis 1:00